Nazywam się Angelika Kleszczewska-Albińska jestem doktorem psychologii, terapeutą i specjalistą z zakresu psychologii rozwojowej. Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich z zakresu psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS oraz absolwentką Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich z zakresu psychologii w tej samej uczelni. Swoje kwalifikacje terapeutyczne doskonalę w trakcie czteroletniego szkolenia terapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Od wielu lat związana jestem z Uniwersytetem SWPS, gdzie początkowo pracowałam naukowo, a obecnie prowadzę zajęcia dydaktyczne i warsztaty dla studentów psychologii.
Współpracuję ponadto z kilkoma przedszkolami, w których prowadzę indywidualne i grupowe zajęcia dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców, a także służę szeroko pojmowanym wsparciem dla nauczycieli.
Doświadczenie i umiejętności kliniczne zdobywałam i doskonaliłam w trakcie stażu w Akademickim Centrum Psychoterapii SWPS oraz w Ośrodku Terapii w Środowisku Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Ponadto, współpracowałam z poradnią SILOE oraz z Centrum Medycznym Scanmed Multimedis. Przez wiele lat prowadziłam poradnię psychologiczną przy parafii w Międzylesiu. Współpracowałam także z Polskim Towarzystwem Badań nad Stresem Traumatycznym PTBST. Mam również doświadczenie w zakresie pracy z przedstawicielami innych kultur.

Pracuję głównie w podejściu poznawczo-behawioralnym. Oznacza to, że przekazuję swoim klientom wiedzę o konkretnych umiejętnościach, które mogą poprawić ich komfort życia. Bliskie mi są jednakże również wartości o charakterze humanistyczno-egzystencjalnym, m.in.: wolność wyboru, subiektywizm własnych przeżyć, autentyczność w relacji.
W swojej pracy staram się dobierać metody i techniki jak najlepiej dopasowane do potrzeb osób z którymi współpracuję. Poważnie traktuję osoby zgłaszające się do mnie po pomoc i ich problemy. Pracuję nad celami osoby, która się do mnie zgłasza, a nie nad swoimi celami. Jestem punktualna, przygotowana do spotkań, trzymam się ustalonych w kontrakcie zasad.
Współpracuję z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji osobistej, przejawiającymi problemy w relacjach z innymi ludźmi, zmagającymi się z napadami lęku, depresją, niskim poczuciem własnej wartości. Służę pomocą rodzicom zgłaszającym szeroko pojmowane trudności wychowawcze. Prowadzę treningi rozwoju osobistego i warsztaty psychoedukacyjne.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPiB.
Prywatnie jestem mamą, entuzjastką dzieci i pracy z nimi. Uwielbiam czytać i fotografować. Moim hobby jest jazda na rowerze.